NAŠE NAJNOVŠIE REALIZÁCIE

Nízkoenergetické rodinné domy by sa dali definovať ako domy, v ktorých je potrebné na zabezpečenie vykurovania ročne dodať energiu v rozmedzí od 15 do 50 kWh/m2. Veľmi často sa toto pomenovanie spája práve s montovanými domami, ktoré dnes patria medzi najobľúbenejšie formy drevostavieb.

Podľa množstva energie potrebnej na vykúrenie 1m2 domu za rok môžeme energeticky úsporné domy rozdeliť do nasledovných kategórií:

Energeticky úsporný dom 50 – 70 kWh/m2 za rok
Nízkoenergetický dom 15 – 50 kWh/m2 za rok
Energeticky pasívny dom 5 – 15 kWh/m2 za rok
Nulový dom 0 – 5 kWh/m2 za rok

AKO JE MOŽNÉ, ŽE SÚ NÍZKOENERGETICKÉ DOMY TAKÉ ÚSPORNÉ?

Takáto nízka spotreba energie sa dá dosiahnuť predovšetkým použitím kvalitných izolačných materiálov, ich správne zvolenou hrúbkou a odbornou montážou. Je dôležité kvalitne odizolovať už samotné základy domu, na čo sa často zabúda. Nasleduje izolácia obvodových stien, použitie kvalitných plastových, hliníkových, alebo iných okien a dverí s vhodnými tepelnoizolačnými vlastnosťami, ktoré je potrebné odborne osadiť a zaizolovať. Na záver je potrebné dôsledne nainštalovať izoláciu strechy, cez ktorú by tiež mohlo dochádzať k enormným stratám tepla.

Pri stavbe nízkoenergetického domu je potrebné dbať aj na elimináciu takzvaných tepelných mostov. Sú to miesta, ktoré majú menší tepelný odpor ako ostatné časti budovy. Znamená to, že cez tieto miesta teplo ľahšie prestupuje do okolia domu. Práve na tepelných mostoch často dochádza ku kondenzácii vodnej pary, následnému vlhnutiu a plesniveniu steny. Ide predovšetkým o rohy – spoje stien, podláh, okolie okien a podobne. Na diagnostikovanie tepelných mostov na už zhotovenom dome sa používa termovízia. Na základe takto zhotovenej snímky sa potom fasáda dodatočné upraví. Skúsený architekt však dokáže už pri projektovaní domu odhadnúť, kde by mohli tepelné mosty vznikať. Použitím vhodných materiálov dokáže tieto miesta ošetriť, zabrániť únikom tepla a následným problémom s plesňami.

Pri stavbe nízkoenergetického domu treba myslieť aj na jeho správnu orientáciu. Väčšie sklenené plochy a obytné priestory by mali byť orientované na južnú stranu, naopak technické miestnosti, či garáž, by mali byť orientované na sever.

Návrh a realizácia efektívne fungujúceho (nielen) nízkoenergetického domu predstavuje pomerne komplikovaný proces. Je preto dobré zveriť ho do rúk odborníkom a už od začiatku stavby myslieť na každý detail, aj keby sa na prvý pohľad zdal nepodstatný.

Stavba nízkoenergetického domu začína už pri výbere vhodného, podľa možnosti dostatočne slnečného pozemku.
Ak plánujete stavbu rodinného domu, obráťte sa na nás a my vám so stavbou vášho vysnívaného domu radi pomôžeme.

VÝHODY NÍZKOENERGETICKÉHO DOMU

Nízkoenergetický dom prináša množstvo výhod, počínajúc zníženými výdavkami za energie, ktoré často tvoria veľkú väčšinu celkových výdavkov na bývanie. Vďaka zníženej spotrebe energií sú nízkoenergetické domy ekologické a šetrné k životnému prostrediu, nehovoriac o tom, že bude váš rozpočet menej trpieť neustálim rastom cien energií. V neposlednom rade budete nútení aktívne kúriť kratšie obdobie v roku – skráti sa vám vykurovacia sezóna a budete mať menej práce s údržbou a obsluhovaním vykurovacej sústavy.

PREČO RODINNÝ DOM OD NÁS?

VYHOTOVÍME VÁM PROJEKTOVÚ DOKUMENTÁCIU – ZADARMO!

 • navrhneme, poradíme a nakreslíme nízkoenergetický rodinný dom podľa vašich predstáv a požiadaviek
 • bezplatne prekreslíme aj projektové dokumentácie z iných katalógov do našej výrobnej dokumentácie

PONÚKNEME VÁM STAVEBNÝ POZEMOK

 • vyberte si z ponuky výhodných stavených pozemkov v našom regióne
 • zabezpečíme vám bezplatný servis pri hľadaní stavebných pozemkov vo vami vybranej lokalite
 • sprostredkujeme kúpu/predaj stavebných pozemkov, ako aj zápis do katastra nehnuteľností

VYBAVÍME VÁM STAVEBNÉ POVOLENIE

 • prostredníctvom mandátnej zmluvy vybavíme stavebné povolenie vášho nízkoenergetického rodinného domu

ZABEZPEČÍME VÁM FINANCOVANIE VÝSTAVBY VÁŠHO RODINNÉHO DOMU

 • na financovanie výstavby nízkoenergetického rodinného domu môžete použiť vlastné finančné prostriedky, hypotekárny úver, stavebný úver, medziúver zo stavebnej sporiteľne alebo úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB)
 • náš finančný poradca vám ochotne vypracuje optimálne riešenie na prefinancovanie stavby RD podľa vašich požiadaviek a finančných možností v závislosti na časovej postupnosti realizácie stavby, ako aj dostupnosti finančných prostriedkov v jednotlivých finančných inštitúciaciách

PRECÍZNE ZREALIZUJEME VÝSTAVBU VÁŠHO NÍZKOENERGETICKÉHO DOMU NA KĽÚČ

 • zabezpečíme vám výstavbu základovej platne a prípojok: elektrickej, vodovodnej, kanalizačnej a plynovej
 • zrealizujeme Vám kvalitnú stavbu nízkoenergetického domu v montovanom, alebo murovanom vyhotovení
 • detailne dozeráme na všetky etapy realizácie od hrubej stavby až po poslednú úpravu interiéru
 • dbáme na profesionálny prístup a kontrolu prác našich zamestnancov počas celej výstavby
 • skolaudujeme kvalitnú stavbu vášho vysnívaného domu, z ktorého budete mať dobrý pocit aj po mnohých rokoch
 • radi vás privítame v spoločnosti našich spokojných zákazníkov
1_obrazok_1
2_obrazok_1
13_obrazok_1

RODINNÝ DOM NA MIERU

Nenašli ste v našej ponuke ani v žiadnom katalógu rodinný dom, ktorý by sa Vám páčil?

Neváhajte nás kontaktovať a my Vám ochotne poradíme.